сряда, ноември 19, 2025

Осъдиха осем българи в Италия за кражба за милиони

Date:

Сподели новината.

Банда от осем българи, обвиняеми за кражби от фабрики и промишлени складове в Италия, беше осъдена от Съда в Сиена, предава „24 часа“. Осмината са получили различни присъди, вариращи от 1 г. и 4 мес. до 3 г. и 7 мес. затвор, според медиите в Тоскана. Българите са били обвиняеми по различни престъпления, сред които от участие в престъпна банда до укриване на крадени вещи.

В периода от 2018 до февруари 2020 г. бандата българи направила най-малко 40 удара в Централна и Северна Италия, причинявайки щети за поне 2 млн. евро. Пет от ударите били в зоната на град Сиена. Българите крали индустриална техника и по адриатическото крайбрежие. Сред най-силно засегнатите от кражбите на българите индустрии били „Прамак”и „Имер”.

Благодарение на сътрудничеството на италианските и българските власти станало възможно да се разбере къде точно в България била укрита плячката на бандата. Част от откраднатите предмети са върнати на италианските фирми.

Както „24 часа” съобщи на 16 юни 2021 г., при акция на ГДБОП и жандармерията са били задържани двама дупничани и мъж от село Джерман. Същевременно италианските власти задържаха други трима мъже от Дупнишко. Арестите в България са били по искане на италианската прокуратура, която водеше разследването срещу организирана престъпна група. Откраднатите предмети в Италия били продавани в Дупница и други градове в страната.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Румен Спецов вече официално е особен управител на „Лукойл“

Румен Спецов е вече вписан в Търговския регистър (ТР)...

72-годишна и дете на 8 са в болница след удар в дърво край Асеновград

Възрастна жена и дете са пострадали при пътно произшествие,...

ВСС откри несъответствия в 278 имуществени декларации на магистрати

Инспекторатът към Висшия съдебен съвет (ИВСС) е проверил 4236...

Голяма трагедия споходи Теди Александрова

Тежка семейна трагедия споходи една от най-обичаните чалга певици...