сряда, ноември 19, 2025

Опашки от тирове по чешко-германската граница

Date:

Сподели новината.

Опашки от тежкотоварни камиони на германско-чешката граница заради тестове за коронавирус, информира ДПА.

Опашките от няколко километра са по чешките пътища, които водят към германската граница, след като Германия обяви съседната държава за рискува зона заради щам на коронавируса. Германските власти проверяват влизащите от Чехия.

Конкретно има опашки на автомагистрала E55/D8 от Прага за Дрезден и до град Усти над Лабе. Полицията спира шофьорите преди да ги пусне да влязат в тунел.

На магистрала E50/D5, която води до германския град Нюрнберг опашка от камиони първоначално достигна до над 20 километра.

В неделя Германия наложи забрана на границите с Чехия и австрийската провинция Тирол заради по-вирулентни щамове на коронавируса.

Има изключения за някои работници, включително за шофьори на камиони, германски граждани и чужденци, които живеят в Германия.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

При чиновниците даже тройка носи бонус

При средна заплата от 2580 лв. за септември може...

Държавата се нагърби с нови 300 млн. лв. дълг

Държавата се нагърби с нови 300 млн. лв. дълг,...

Гигант в шивашката индустрия се изтегля от България

Една от големите фирми в шивашката индустрия у нас...

САЩ са най-големият получател на китайски заеми

Съединените щати са най-големият получател на кредитиране от Китай...