сряда, декември 10, 2025

Общинско дружество в Русе е пред фалит

Date:

Сподели новината.

 

С над 50% са намалели пътниците в обществения транспорт в Русе по време на епидемията, съобщава БНР.

По тази причина дружеството „Общински автотранспорт“ отчита рязък спад на приходите си и иска помощ от Общината.

Независимо от финансовите загуби билетите няма да поскъпнат.

Заради намаляването на пътниците обаче автобусите и тролейбусите се движат по-рядко. Това поражда недоволство у хората, които разчитат на градския транспорт.

Близо 130 души работят в транспортното дружество, като за тях има опасност да бъдат съкратени.

Изпълнителеният директор на „Общински транспорт Русе“ ЕАД Александър Георгиев уверява, че дружеството прави всичко възможно да запазим служителите си. При оптимизация на разходите и дейността обаче неминуемо щяло да се стигне до освобождаване на някои от членовете на екипа.

Единственият начин да се излезе от финансовата криза е общината да отпусне на дружеството заем от 250 000 лв.

Община Русе като 100% собственик на Общински автотранспорт ще предприеме необходимите мерки, за да покрие тези разходи, увери зам.-кметът на Русе Димитър Недев.

Общинският съвет ще вземе крайното решение за отпускането на заема на сесията си следващата седмица.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Секретарят на Зеленски подаде оставка след обиск в дома му

Националното антикорупционно бюро на Украйна (НАБУ) и Специализираната антикорупционна...

Русия и Украйна загубиха 2 млн. души във войната

Мащабът на тази война е безпрецедентен, Русия и Украйна, взети...

Коригираният бюджет: Било каквото било, вече ще бъде, както беше

Било каквото било, вече ще бъде, както беше. Тази крилата...

Фирмите вече не дават 13-а заплата за Коледа

На фона на новините за огромни бонуси и допълнителни заплати...