неделя, септември 14, 2025

Ново кърваво меле на „пътят на смъртта“ в Пловдивско

Date:

Сподели новината.

Тежка катастрофа е станала на Околовръстното шосе на Пловдив, по средата между кварталите „Прослав“ и „Коматево“, съобщава „Марица“.

Челно са се сблъскали бус и кола. На място има линейки и полиция. Засега е ясно, че има един пострадал, който е откаран в болница. Колата, която е Фолксваген, е смазана до неузнаваемост.

Вероятната причина е навлизане в насрещното при изпреварване. Шофьори пишат в социалните мрежи, че полицията е затворила движението по Околовръстното от Коматево до отбивката за село Златитрап в пловдивския квартал „Прослав“.

Масово наричат трасето „пътят на смъртта“

От АПИ уточняват, че временно движението по път II-86 /околовръстен път на гр. Пловдив/, в участъка  Прослав – Коматево, е ограничено и в двете посоки, поради ПТП.

 

Трафикът се регулира от екип на „Пътна полиция“ и се пренасочва по бул. Пещерско шосе за кв. Коматево и обратно.

Необходимо е водачите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ – www.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ. ​

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Два протеста настояха за оставки по случая с пребития полицейски шеф

Стотици граждани се събраха тази вечер пред Съдебната палата...

Касата на властта ББР получи нова роля – да финтира бюджета

С един куршум - два заека. Така може да...

Българският бизнес губи над половин милиард евро заради митата на САЩ

Прекият ефект върху износа на България вследствие на митата, въведени...

Работник от Непал е бил обгазен при пожара под Аспаруховия мост във Варна

Потушен е пожарът под Аспаруховия мост, съобщи БНР. Той...