петък, май 9, 2025

Нова брутална жестокост край Стара Загора

Date:

Сподели новината.

Възрастна двойка е с опасност за живота в болницата в Стара Загора след нанесен побой и грабеж в дома им в село Ветрен, извършени в нощта срещу 10 октомври, съобщи bTV.

29-годишният мъж, нахлул в дома им, вече е задържан от полицията.

Той е нанесъл множество удари на съпрузите по главите и телата със стол, докато настоявал да му предадат наличните си пари.

Пострадалите, мъж на 71 г. и жена на 69 г., му заявили, че нямат пари.

Нападателят взел мобилните им телефони и избягал.

Предстои нападателят да бъде привлечен като обвиняем и задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващ прокурор.

Законът предвижда наказание „лишаване от свобода“ от 5 до 15 години, като съдът може да наложи и конфискация до една втора от имуществото на виновния. Нападателят вече е бил осъждан преди за същото деяние.

Предстои Окръжна прокуратура – Стара Загора да внесе искане в съда за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо него.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Израел прехвана ракета, изстреляна от Йемен

Израелските военни съобщиха в петък, че са прехванали ракета,...

Папа Лъв XIV не потвърждава автоматично ватиканските назначения

Новият папа Лъв XIV обяви, че всички настоящи ръководители и...

МОН обмисля връщането на 8 клас към основното образование

Министерството на образованието предлага за обсъждане промяна в образователната...

ПКК обяви „исторически решения“ след конгрес в Северен Ирак

Забранената Кюрдска работническа партия (ПКК) е провела 12-ия си...