петък, март 20, 2026

Нов квартал в Бургас поглъща 2 милиарда

Date:

Сподели новината.

Новият квартал, който ще започне да се изгражда в Бургас ще осигури над 5 хиляди нови работни места и ще „погълне“ инвестиции в размер на около 2 милиарда лева. Това показват предварителните изчисления на експертите.

Приетият план за целия квартал ще гарантира той да бъде изграден по всички правила на съвременното градоустройство с улици, тротоари, зелени площи, обществени сгради, зони за отдих…ще стане нещо, с което бургазлии ще могат да се похвалят. Това ще се случи за първи път от 30 години по родното Черноморие. Отделно, в него ще има и търговски обекти, атракциони и ресторанти. Това ще бъде невиждано за мащабите на морския град строителство, което ще даде и мощен тласък, както на самия бранш, така и на съпътстващите дейности и логистиката. Подобна обща инвестиция ще даде стимулира и производството на строителни материали, стомана, дограма, мебелопроизводството, дори и търговията с климатици. Кварталът ще се намира между Солниците и Сарафово и ще е на площ от поне 1000 декара.

Кварталът е едно от малкото места, към които Бургас има възможност да расте, имайки се предвид морето и трите езера около града. Всички разрешителни са вече факт, също като факта, че кварталът ще бъде изграден по Член 16 от ЗУТ.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Офисът на Кьовеши в България разследва злоупотреби за 1,7 млрд. евро

267 висящи разследвания за злоупотреби, нанесли щети за 1,7 млрд....

Регистрираха коалицията на Радев

Бившият президент Румен Радев ще участва на предсрочните парламентарни...

Правителството с важна информация за Българите в Близкия изток

Служебното правителство публикува важна информация за българските граждани в...

Влезе в сила новата цена на водата

От 1 март влезе в сила новата цена на...