сряда, юни 10, 2026

Нов кошмар в Стара Загора

Date:

Сподели новината.

Преподавател в детска градина № 29 „Славейче“ в Стара Загора е с коронавирус. Заразено е и дете в яслена група в детска градина „Калина“. От началото на пандемията до 29 октомври 2020 г., в област Стара Загора са установени с PCR тестове 1673 случая на заразени с COVID-19. 100 са новозаразените за последното денонощие.

Сред тях са: ученик от 10-и клас в Профилираната природоматематическа гимназия „Гео Милев“ в Стара Загора, ученик от 8-и клас в гимназията по транспорт „Гео Милев“ в Мъглиж, ученик от 7-и клас в Основно училище „Кулата“ в Казанлък, ученик от 9-и клас в Езикова гимназия „Ромен Ролан“ в града.

Заразените са в добро състояние и се лекуват в домашни условия. Съответните паралелки и групи са поставени под 10-дневна карантина, с изключение на средно училище „Христо Смирненски“, заради липса на близък контакт на преподавателя с други негови колеги и ученици.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Брутална тапа край Ямбол(снимка)

Край Ямбол се е образувала огромна тапа. Задръстването в...

Голяма акция пред ТЕЦ на Ковачки

Екоактивисти от Грийнпийс" - България проведоха акция пред ТЕЦ...

Турция праща нов кораб да търси газ в Черно море

Typция изпpaти нaй-нoвия cи ĸopaб зa дълбoĸoвoдeн coндaж в...

Тръгва радикална реформа в бюджетната сфера

"Харчим днес, да му мислят следващите! За мен е...