неделя, ноември 23, 2025

Майки изгарят бебетата си със сешоари- убийци

Date:

Сподели новината.

Майки приспиват бебетата си с включени сешоари в креватчета и им причиняват тежки изгаряния на кожата, алармира доц. Мая Аргирова. Тя е началник на Клиниката по изгаряния в „Пирогов“.

„Зачестяват изгарянията в най-малката възрастова група – при децата до една година, както и до четири месеца. Най-често изгарянията се локализират по шията, гърдите и лицето на детето“, каза Аргирова пред БНР, като уточни, че казусите не са свързани с малцинствените групи.

„В интернет родителите използват информация за отглеждането на децата, която не е адекватна на общоприетите разбирания за отглеждане на новородено“, коментира лекарката и даде пример – „шум от абсорбатор или от сешоар приспиват детето“.

„Шумът от абсорбатор при продължителна употреба е вреден за нервната система на детето, а сешоарите са и топлинен източник“, предупреди Аргирова.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

„ЛУКойл“ разпусна целия си Надзорен съвет

"ЛУКойл" е разпуснала Надзорния съвет на своето международно подразделение...

Бюджетът за 2026 г. се изгуби в спора кой е по-по-най ляв

След като правителството на ГЕРБ, ДПС-НН, БСП и ИТН...

Американските санкции срещу „Лукойл“ и „Роснефт“ влизат в сила

От днес официално влизат в сила американските санкции срещу...

И компания от Абу Даби иска чуждестранните активи на „Лукойл“

Конгломератът Ай Ейч Си (IHC) от Абу Даби е...