вторник, октомври 21, 2025

Лудост край Варна! Тираджия отнесе къща

Date:

Сподели новината.

Тир с румънска регистрация се заби в ограда на къща в село Стефан Караджа, община Ген.Тошево, съобщи „24 часа“.

Инцидентът е станал след 14 ч., веднага след входа на селото откъм град Генерал Тошево. На мокрия път, камионът е навлязъл с висока скорост в населеното място и при опита на румънския шофьор да намали рязко, натискайки спирачката, товарът го е завъртял и машината се забива в оградата на къщата.

Собствениците са чули силен шум и, след като излезли навън, видели тира, който е разрушил оградата, влизайки в двора им. Камионът е заседнал перпендикулярно на пътя, като ремаркето му прави невъзможно движението в едната лента.

По думите на местните това не бил първият подобен случай. Преди години отново тир е съборил оградата на друга къща в селото. Според тях, причината е, че тежкотоварните коли навлизат в селото с висока скорост, движейки се по главния път, като там няма и легнали полицаи, които да „убиват“ скоростта.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

И дребният, и едрият бизнес натискат за по-високи компенсации за ток

И дребният, и едрият бизнес останаха недоволни от обявените...

Радев отвори битка за правомощията си в ДАНС

Президентът Румен Радев няма намерение да се отказва без...

Първи китайски контейнеровоз мина през Арктика и съкрати пътя към Европа

Китайски контейнеровоз завърши пионерско пътуване през Арктика до пристанище...

Червената линия в Бюджет 2026

Трябва да се контролират ръстовете на заплатите в бюджетната...