петък, март 6, 2026

Лъгаха ни за Виетнам, лъгаха ни за Ирак, сега ни лъжат за Иран, заяви сенатор Сандърс

Date:

Сподели новината.

Популярният американски сенатор от демократическата партия Бърни Сандърс публикува позиция във връзка с войната на САЩ и Израел срещу Иран, в която той силно осъжда действията на двамата президенти и призова за спиране на агресията.

„Израел и Саудитска Арабия накараха САЩ да атакуват Иран. Нетаняху уби 72 000 души в Газа, предимно жени и деца. Саудитска Арабия е брутална диктатура, която не допуска опозиция. Това са лидерите, които искат да донесат „свобода“ на Иран? Някой наистина ли вярва в това“, допълни Сандърс в публикация в социалните мрежи.

По-долу може да прочетете цялата позиция на сенатора:

„Президентът Тръмп заедно със своя десен екстремистки израелски съюзник Бенямин Нетаняху започна незаконна, предварително обмислена и противоконституционна война. За съжаление, Тръмп залага на американски животи и богатства, за да изпълни десетилетната амбиция на Нетаняху да въвлече Съединените щати във въоръжен конфликт с Иран.

Конституцията на САЩ е ясна. Конгресът обявява война, а не президентът, действащ едностранно. Сенатът трябва незабавно да се събере отново и да гласува по предстояща резолюция за военните правомощия, която аз силно ще подкрепя.

Освен това, тази атака срещу Иран е явно нарушение на международното право и ще създаде повишена нестабилност в един вече опасен свят. Ако Съединените щати и Израел могат да предприемат атака срещу суверенна нация, може и всяка друга държава. Силата не прави право. Тя създава международна анархия, смърт, разрушение и човешка мъка.

Американският народ беше излъган за Виетнам. Американският народ беше излъган за Ирак. Американският народ отново е лъган днес – и отново обикновените хора ще платят цената.

Хората в нашата страна, независимо от политическите си убеждения, не искат безкрайна война. Те искат достойно платени работни места, здравеопазване и жилища, които могат да си позволят. Искат децата им да имат отлично образование.

Не трябва да позволяваме на Тръмп да ни въвлече в поредната безсмислена война. Никаква война с Иран.“

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

АПИ би всякакви рекорди по безочие със скандални договори за милиарди

Виждали сме какви ли не безочия в разпределението на...

Офисът на Кьовеши в България разследва злоупотреби за 1,7 млрд. евро

267 висящи разследвания за злоупотреби, нанесли щети за 1,7 млрд....

България укрепва енергийната си сигурност с 40% азербайджански газ

Стратегическото партньорство с Азербайджан и развитието на Южен газов...

МВнР с предупреждения за българите в Индия, Шри Ланка и Малдивите

Министерството на външните работи отправи препоръки към българските граждани,...