четвъртък, юли 31, 2025

КЗП проверява „Лукойл“ заради цените на горивата

Date:

Сподели новината.

След осъществена комуникация с Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) във връзка с определянето на цените на горивата от „Лукойл Нефтохим Бургас“ АД и „Лукойл България“ ЕООД, Комисията за защита на потребителите (КЗП) започва спешна проверка.

Това обяви председателят на КЗП Мария Филипова. По думите й са възникнали основателни предположения за потенциално нанесени вреди на всички потребители.

Тя поясни, че комисията се е самосезирала и ще извърши задълбочена проверка. Филипова подчерта, че целта е да се установи дали са увредени икономическите интреси на хората при търговията на дребно с горива.

В хода на проверката ще бъдат изискани и анализирани събраните данни. Усилията на КЗП ще бъдат насочени към установяване дали има нарушения на правата на хоратапри определяне на крайната цена на горивата.

Тези действия представляват само част от тясното взаимодействие и постоянна координация между двете институции, с оглед на предотвратяване по най-ефективен начин на нарушения и осигуряване на възпиращ ефект върху поведението на недобросъвестни търговци.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

България гори, но в Берковица се изсипа брутална градушка

Буря със силен вятър и градушка премина през Берковица....

Лудост край Бургас! Пиян багерист вилнее на пътя

Около 20.00 ч. тази вечер пред магазин "Меркурий" в...

Ад край Маринка

Пожар е избухнал край бургаското село Маринка, пламъците са...

Екшън с мигранти край Драгоман! Опитаха да прегазят полицай, двама избягаха в гората

Шофьор на автомобил с нелегални мигранти се е опитал...