сряда, април 29, 2026

Кой взриви склада край Карнобат?

Date:

Сподели новината.

Започна огледа на взривения склад край Карнобат, съобщава БГНЕС. В района на взрива в местността“ Чобанов дере“ влязоха специалисти от ДОТИ, сапьори, пожарникари и разследващи, които трябва да установят причините за инцидента.

 

Специалистите изчакаха да минат 72 часа от последната експлозия преди да предприемат оглед на местопроизшествието.

 

По думите на Константин Скелин, ръководител логистика във фирма Емко, след взривовете липсват панели от покрива на склада. Той посочи, че боеприпасите, които се съхраняват нямат голяма разрушителна силна. Ударната вълна може да се разпространи на 300-350 метра, допълни той.

 

Скелин не даде коментар дали взривовете са причинени умишлено, но бе категоричен, че такова нещо няма как да стане от вътре.

 

Припомняме, че преди няколко дни избухна пожар в един от складовете за боеприпаси, собственост на компанията „Емко“ на българския търговец на оръжие Емилиян Гебрев. При инцидента нямаше пострадали.  Самият Емилиян Гебрев намекна, че взривовете са умишлени.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Започва издаването на новите български паспорти

От днес започва издаването на новия български паспорт. Проектът...

Йотова свиква 52-то НС на 30 април

Президентът Илияна Йотов ще свика 52-то Народно събрание в...

Турция все още мълчи за „Боташ“

Все още няма отговор от турска страна за предоговарянето...

Левски има нов собственик

"Левски" има нов собственик. Това е Атанас Бостанджиев, съсобственик...