петък, юли 18, 2025

Ким Чен Ун разгледа първите шпионски сателитни снимки на „основни целеви региони“

Date:

Сподели новината.

Севернокорейският лидер Ким Чен Ун инспектира снимки, направени от новия шпионски сателит на страната на „основни целеви региони„, включително южнокорейската столица Сеул и градове, в които се намират американски военни бази, съобщиха държавните медии в събота .

Разполагащата с ядрени оръжия Северна Корея изстреля сателита във вторник, но представители на отбраната на Южна Корея и анализатори казаха, че възможностите му не са независимо проверени.

Ким разгледа снимки на Сеул и други градове Мокпо, Кунсан, Пьонгтаек и Осан, където са разположени военни бази на САЩ и Южна Корея. Снимките са направени, докато сателитът минава над полуострова в петък сутринта, съобщи държавната информационна агенция KCNA.

Ким разгледа снимките, както и изображения на някои райони в Северна Корея, по време на посещение в петък в контролния център на Националната администрация за аерокосмически технологии (NATA) в Пхенян.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Денонощие на ужаса в Бургас: Много ранени, сред тях и дете, след серия катастрофи

Дете, блъснато на улицата, и трима ранени мотористи след...

Огнен кошмар край бензиностанция в Ботевград

Гори склад за плодове и зеленчуци на изхода на...

Буря със зверска градушка помете помете град Левски

Град Левски беше връхлетян от мощна лятна буря, придружена...

Кризисен пиар на ГЕРБ

Зелена светлина на ЕС, че Република България става 21...