петък, октомври 24, 2025

Ким Чен Ун инспектира завод за танкове в КНДР

Date:

Сподели новината.

Севернокорейският лидер Ким Чен Ун е инспектирал важен завод за танкове и е отбелязал „голям напредък в основната технология на танковете от корейски тип“. Това съобщава „Ройтерс“, като цитира  държавната медия KCNA.

Производството на авангардни танкове и бронирани машини е ключово за модернизирането на армията и постигането на плана на управляващата партия за „втора революция в бронираните сили“, е заявил Ким.

Посещението на Ким идва на фона на по-голям стремеж за модернизиране на конвенционалните въоръжени сили на Северна Корея, в допълнение към ядрените и ракетните ѝ арсенали.

Севернокорейският лидер наскоро присъства на пускането на вода на нов военноморски разрушител и тестове на нови дронове, наред с други оръжия.

Южнокорейски и американски представители подозират, че Северна Корея получава известна техническа и военна помощ от Русия в замяна на изпращането на боеприпаси, ракети и войски за войната в Украйна, но подробности не са потвърдени.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

И дребният, и едрият бизнес натискат за по-високи компенсации за ток

И дребният, и едрият бизнес останаха недоволни от обявените...

Радев отвори битка за правомощията си в ДАНС

Президентът Румен Радев няма намерение да се отказва без...

Първи китайски контейнеровоз мина през Арктика и съкрати пътя към Европа

Китайски контейнеровоз завърши пионерско пътуване през Арктика до пристанище...

Червената линия в Бюджет 2026

Трябва да се контролират ръстовете на заплатите в бюджетната...