събота, юли 5, 2025

Израелски военни простреляха двегодишно дете в главата

Date:

Сподели новината.

Израелски военни простреляха двегодишно палестинско дете в главата и раниха бащата му в провинция Рамала на окупирания Западен бряг, съобщава Ал Джазира. Инцидентът се разиграл в село Наби Салех, където израелски войници открили огън по автомобил, в който се намирали детето и баща му.

Билал Тамими, палестински активист, потвърди тази информация, цитиран от палестинската информационна агенция Wafa. Бащата и детето бяха откарани в отделни болници – детето в Израел, а бащата в Рамала. В момента не е ясно колко сериозно е тяхното състояние.

Тамими разказа, че инцидентът се случил, докато двамата били пред своя дом, разположен близо до военен контролно-пропускателен пункт. Силите на израелската армия затворили металната врата на входа на Наби Салех и проникнали в кварталите на селото. В резултат на сблъсъците между израелските сили и палестинците, един палестинец беше ранен от куршуми с гумено покритие. Също така, Тамими бил прострелян в ръката, докато снимал с мобилния си телефон случващото се.

Този инцидент се случва в контекста на нарастващото насилие, насочено срещу палестинците, като израелските сили и заселниците са убили повече от 160 палестинци през тази година.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Лавина от венци на гроба на д-р Миразчийски(снинка)

Стотици близки, приятели и роднини изпратиха д-р Бойко Миразчийски...

Огнен ад! Евакуират хора в Айтос

Горят сухи треви в района на кв. "Странджа" в...

Германска компания разкрива 300 нови работни емста в Русе

Гepмaнcĸaтa ĸoмпaния WІТТЕ Аutоmоtіvе щe oтĸpиe втopoтo paзшиpeниe нa...

Арестуваха кандидат кмет в Съединение! Пребил жена си

Бившият кандидат за кмет на Съединение от БСП Георги...