вторник, май 6, 2025

Голямо трошене в Свиленград

Date:

Сподели новината.

В Свиленград унищожиха фалшификати на светновноизвестни марки. 61 000 парфюма, текстилни изделия, спортни обувки, чанти, колани и портмонета бяха унищожени под контрола на ТД Южна морска – Агенция „Митници“ в началото на юли, съобщиха от Агенция „Митници“.

Стоките са били предназначени за реализация както на българския пазар, така и в други европейски държави.

С натрошаване бяха унищожени 43 000 парфюма, имитации на 15 световноизвестни марки. На механично нарязване бяха подложени близо 16 940 тениски, дамски и мъжки блузи, спортни комплекти, якета, чорапи, шапки, носещи логото на известни марки, както и още 865 спортни обувки и 200 дамски чанти с логото на хитови брандове.

Фалшификатите са задържани от митничари на „Капитан Андреево“ през тази и миналата година при опити да бъдат пренесени в нарушение на европейски Регламент № 608/2013 и Закона за марките и географските означения. За всички унищожени стоки представители на фирмите, които притежават правата на марките са установили, че артикулите са фалшиви.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

След жестоката смърт край Търново: Нов ужас в Прохода на Републиката

Тир се завъртя на мокрия от дъжда път, скъса...

Pyмъния pязĸo дpъпнa пpeд Бългapия в Индeĸca нa бoгaтcтвoтo нa нaциитe

Бългapия ocтaвa нa нeзaвиднoтo 35-o мяcтo в Индeĸca нa...

Звездата Рами Хамид идва от Флорида за BRAVE 97 в Бургас

Ливанската звезда в полусредна категория Рами Хамид, който се...

Служителите в съдебните институции в Сърбия обявиха пълномащабна стачка

Служителите в съдебните институции в Сърбия обявиха пълномащабна стачка, предаде...