неделя, юли 6, 2025

Голям скандал в Ловеч! Градът настръхна

Date:

Сподели новината.

 

Служителите на ТЕЛК-Ловеч колективно подадоха оставки, съобщава bTV.

Тази сутрин трима лекари, двама технически сътрудници и една медицинска сестра са депозирали искане за освобождаване от длъжност.

Причина за недоволството им е връщането на работа на бившата директорка на ТЕЛК д-р Донка Минкова.

Припомняме, тя беше временно отстранена в края на януари, след като полицията я арестува в момент на получаване на подкуп за издаване на фалшиво решение. При претърсване на жилището й бяха открити голяма сума пари, както и три папки с медицински документи, необходими за издаване на ТЕЛК решения, в които е имало по 500 лева.

По-късно стана ясно и че в ТЕЛК-Ловеч взимали до 1 000 лева подкуп за издаването на решения за инвалидност.

През април Окръжният съд в Ловеч реши да пусне Минкова под домашен арест. Няколко месеца по-късно пък мярката й беше променена на „парична гаранция“.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Лавина от венци на гроба на д-р Миразчийски(снинка)

Стотици близки, приятели и роднини изпратиха д-р Бойко Миразчийски...

Огнен ад! Евакуират хора в Айтос

Горят сухи треви в района на кв. "Странджа" в...

Германска компания разкрива 300 нови работни емста в Русе

Гepмaнcĸaтa ĸoмпaния WІТТЕ Аutоmоtіvе щe oтĸpиe втopoтo paзшиpeниe нa...

Арестуваха кандидат кмет в Съединение! Пребил жена си

Бившият кандидат за кмет на Съединение от БСП Георги...