петък, юли 4, 2025

Чутовен скандал в Симитли

Date:

Сподели новината.

Напрежение пред секция в Симитли. Малко преди обед там се разрази скандал между председателката й и група гласоподаватели, които пожелаха да упражнят правото си на вот с придружител. Наложи се и намеса на полицията.

Според председателя на СИК Анелия Никова това е било масова практика.

„Масово гласуване на избиратели с придружители. Едно от основните указания, написано в черни букви в нашите методически указания е, че неграмотността не е повод за  придружител. Когато някой е неграмотен, няма право да упражни гласа си с придружител“, поясни тя, цитирана от bTV.

Вследствие на създалата се ситуация имаше и задържан.
„Имаше хора, които не са добре и трябваше да влезна като придружител. Показах им, нали, документ. Задържаха ме, написаха ми протокол и така“, коментира Александър Мечкаров.

„Аз не допускам неграмотни хора да гласуват в секцията и няма да ги допусна, дори ако искат да ме набият“, казва председателят на СИК.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Лавина от венци на гроба на д-р Миразчийски(снинка)

Стотици близки, приятели и роднини изпратиха д-р Бойко Миразчийски...

Огнен ад! Евакуират хора в Айтос

Горят сухи треви в района на кв. "Странджа" в...

Германска компания разкрива 300 нови работни емста в Русе

Гepмaнcĸaтa ĸoмпaния WІТТЕ Аutоmоtіvе щe oтĸpиe втopoтo paзшиpeниe нa...

Арестуваха кандидат кмет в Съединение! Пребил жена си

Бившият кандидат за кмет на Съединение от БСП Георги...