сряда, декември 17, 2025

Чудесна новина! Няма пострадали при руската ракетна атака в Одеса

Date:

Сподели новината.

Руската тактическа авиация нанесе през деня и тази вечер удари с ракети тип Х-31П по Одеса и Одеска област, съобщиха силите на отбраната на Южна Украйна в приложението „Телеграм“, предаде БТА.

Антирадарните ракети на врага са насочени да открият и унищожат системите за противовъздушна отбрана на Украйна, се посочва още в съобщението.

По информация на украинските военни има попадения в пристанищната инфраструктура на град Одеса, както и в административна сграда в Белгород-Днестровски район.

Няма пострадали хора.

Българската общност в Одеска област е трета по численост и наброява над 150 хиляди души според официалното преброяване в Украйна през 2001 г. В Одеса живеят около 50-60 хиляди българи. Най-голямото компактно българско население е съсредоточено в Болградски, Измаилски и Белгород-Днестровски район.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Зеленски уличи Русия в лъжа, пусна видео от уж завзетия град Купянск

Украинският президент Володимир Зеленски уличи Русия в лъжа, след...

Централата на „Турски поток“ се мести в Унгария

Унгарският министър на външните работи и търговията Петер Сиярто заяви...

Австралия отряза достъпа до социалните мрежи на деца под 16 г.

Австралия стана първата страна, която забрани социалните мрежи за...

Партията на Марин льо Пен иска да отвори отново публичните домове във Франция

Партията на Марин льо Пен иска Франция да отвори...