сряда, ноември 5, 2025

Четири общини остават на сухо заради аварирал водопровод

Date:

Сподели новината.

Общините Велико Търново, Горна Оряховица, Лясковец и Стражица остават на сухо заради повреда на магистралния водопровод от язовир „Йовковци“. Това съобщи БНР.

Всички населени места в четирите общини, които се водоснабдяват от язовир „Йовковци“, ще останат без вода от 06.00 часа сутринта на 11 април до обяд на следващия ден.

От водоснабдителното дружество посочват, че възникналата авария е на главната деривация от пречиствателната станция до село Пчелище, което е преди разпределителната шахта. От ВиК поясняват, че поради тази причини се налага спиране на водата от язовир „Йовковци“.

Няма да бъдат засегнати жителите, снабдяващи се с вода от местни водоизточници.

Даден е по-дълъг срок за отстраняване на аварията, за да може да бъдат извършени всички дейности по подмяната, обевъздушаването и промиването на новата тръба, допълват от водоснабдителното дружество.

Управите и на четирите общини, Велико Търново, Горна Оряховица, Лясковец и Стражица, са уведомени, за да бъдат взети мерки за осигуряване на вода за питейни и санитарни нужди за лечебните и учебните заведения.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Данък „дивидент“ ще се увеличи от 5 на 10%, обяви Драгомир Стойнев

Данък "дивидент" ще се увеличи от 5% на 10%,...

„Политико“: България търси отлагане на санкциите на Тръмп за „Лукойл“

България проучва възможността да поиска изключение от новите санкции...

Бумът на втечнен газ прекроява световния пазар

Очаквана се рязък  ръст на доставките на втечнен природен...

Отсечката Рудозем – Смолян влезе в графата „златни шосета“

Голяма делегация начело с министъра на благоустройството Иван Иванов...