понеделник, март 16, 2026

Бургас получи мощен икономически стимул, вижте какъв

Date:

Сподели новината.

Руската компания Аерофлот започна ежедневни полети между Бургас и Москва. Полетите ще се изпълняват по следния график: полет SU 2156 заминава от Москва в 15:55 часа и пристига в Бургас в 19:20 часа (местно време) и полет SU 2157 излита от Бургас в 20:30 и пристига в Москва в 23:50 (местно време). От края на октомври полетите ще са три пъти седмично – вторник, четвъртък и събота.

Очаква се новата линия да осигури около 33 000 нови клиенти, а по нея ще бъдат използвани самолети тип Airbus A320, Boeing 737 и Sukhoi SuperJet 100. По този начин Бургас ще получи нов мощен икономически стимул, като първоначалните изчисления сочат, че това ще вкара в града минимум 10 милиона лева.

Аерофлот е водещият превозвач на Русия и член на глобалния авиационен съюз на SkyTeam. Компанията е сред 20-те най-големи авиокомпании в световен мащаб. Аерофлот има най-младия самолетен парк в света и разполага с повече от сто въздухоплавателни средства. През 2017 г. Аерофлот превозва своя 32,8 милионен пътник и се класира с четиризвезден рейтинг от британската консултантска компания Skytrax, и с пет звезди от американската авиационна асоциация APEX.

Последно авиокомпанията е изпълнявала полети до Черноморските ни летища през 2012 г.

По повод на световното първенство по футбол, Аерофлот приканва всички пътници да пристигат на летище Шереметиево поне два часа и половина преди времето за тръгване.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Офисът на Кьовеши в България разследва злоупотреби за 1,7 млрд. евро

267 висящи разследвания за злоупотреби, нанесли щети за 1,7 млрд....

Регистрираха коалицията на Радев

Бившият президент Румен Радев ще участва на предсрочните парламентарни...

Правителството с важна информация за Българите в Близкия изток

Служебното правителство публикува важна информация за българските граждани в...

Влезе в сила новата цена на водата

От 1 март влезе в сила новата цена на...