неделя, февруари 1, 2026

БРАВО! Столично училище с чудесна модернизация: Децата си купуват закуска с…

Date:

Сподели новината.

Електронна система за купуване на закуски работи в столичното 119-о училище. Така децата не е нужно да носят джобни, за да си купят закуска или обяд, а плащат с електронни карти, съобщи Нова тв.

Системата позволява всеки родител да отбележи храните, които не желае неговото дете да консумира, обясни директорът на 119-о училище в София Диян Стаматов.

Родителите зареждат картите по банков път, като средствата не минават през училището. Системата е изградена безплатно и училището не е плащало за нея. Картата струва 20 стотинки, а таксата за месечна поддръжка е 3 лв. В училището остава възможността закуската да се плаща и с пари, ако някое дете например си е забравило картата.

Стаматов обясни, че иска в бъдеще на подобна карта да се съхранява цялата информация за всичко, което се случва в училището, включително и оценките на всяко дете.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Тъжна вест! Почина магистратът от Апелативния съд в Пловдив Васил Гатов

Известният пловдивски съдия Васил Гатов е загубил битката с...

Заради снега спряха движението на камиони в проходите Рожен, Превала и Печинско

За проходите Рожен, Превала и Печинско е въведено ограничение...

Възстановиха движението в Кресненското дефиле

Възстановено е движението по път I-1 Симитли – Кресна...

Войната по родните пътища не спира: 37 загинали и 510 ранени от началото на годината

При катастрофи през изминалото денонощие в страната са пострадали...