петък, януари 9, 2026

Бомба! Падат визите за българи за САЩ?

Date:

Сподели новината.

Включването на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ обсъдиха на среща служебният министър на външните работи Иван Кондов и посланикът на САЩ в България Кенет Мертен.

Това съобщи Министерството на външните работи на своята интернет страница.

 

Министър Кондов е посочил, че до края на годината ще започне информационна кампания, насочена към повишаване на обществената осведоменост за Програмата за безвизово пътуване на САЩ и за разясняване на условията и процеса по кандидатстване за виза за САЩ.

 

 

Целта на кампанията е понижаване на процента на отказите, което е необходим критерий за премахване на визите.

От страна на посланик Мертен е била потвърдена готовността на посолството на Вашингтон в София да продължава да оказва съдействие в усилията на България за включване в Програмата.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Как Димитър Николов разигра политически театър на гърба на еврото

Бургас се превърна в арена на мащабен политически театър,...

Най-големият туристически кораб потъна край Созопол

Най-големият туристически кораб у нас - „Магелан“ потъна днес...

Ryanair спира полети до няколко страни през 2026 г.! Вижте кои са те

2025 г. беше динамична за Ryanair, като най-голямата европейска...

До 17 градуса утре, вятърът постепенно утихва

През нощта облачността над страната ще се увеличи и...