събота, септември 13, 2025

Арестуваха във Велинград опасен бандит, издирван в Испания

Date:

Сподели новината.

Издирван от испанските власти български гражданин е задържан на територията на Велинград при операцията на служители на Главна дирекция „Национална полиция“ и Обласната дирекция на МВР в Пазарджик.

Търсенето му започнало след подадена на 30 януари т.г. информация от Дирекция „Международно оперативно сътрудничество“ за постъпило искане от властите в Испания за установяване и задържане на 41-годишния мъж от Велинград, за когото има издадена европейска заповед за арест от съда в град Малага.

 

 

 

Той е издирван за участие в организирана престъпна група, занимавала се с взломни кражби, кражби на автомобили, измами и получаване на крадени стоки, за което е осъден на 2 години и 3 месеца затвор, съобщиха от МВР.

Скоро след това органите на реда у нас попаднали на следите на мъжа. Незабавно била организирана специализираната полицейска операция и мъжът бил задържан на територията на Велинград.

По случая е уведомена Окръжната прокуратура в Пазарджик за последващи действия по искането на испанските власти.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Два протеста настояха за оставки по случая с пребития полицейски шеф

Стотици граждани се събраха тази вечер пред Съдебната палата...

Касата на властта ББР получи нова роля – да финтира бюджета

С един куршум - два заека. Така може да...

Българският бизнес губи над половин милиард евро заради митата на САЩ

Прекият ефект върху износа на България вследствие на митата, въведени...

Работник от Непал е бил обгазен при пожара под Аспаруховия мост във Варна

Потушен е пожарът под Аспаруховия мост, съобщи БНР. Той...