неделя, август 3, 2025

Инцидент на магистрала „Тракия“: Кабината на камион остана на три метра над пътя

Date:

Сподели новината.

Рано сутринта, около 02:00 часа, на един от входовете на Пловдив откъм магистрала „Тракия“ стана необичаен инцидент с товарен самосвал. Кабината на камиона се издигна на около три метра над пътя, наподобявайки ракета, насочена към небето.

Причината за инцидента – вдигната каросерия

Водачът на самосвала е забравил да свали каросерията, която по време на движението била вдигната. Това довело до закачане за шестметрова указателна табела, която камионът изкъртил, а кабината му се обърнала вертикално нагоре.

 

Водачът е невредим, движението е спряно

Шофьорът е невредим и е бил свален със специална вишка от мястото на инцидента, уточнява bTV. От полицията потвърдиха за произшествието и информираха, че движението в посока Пловдив е временно спряно. Временно обходният маршрут минава през село Радиново.

 

 

Опит за изтегляне на самосвала

Към момента кран и екипи работят по изтеглянето и отстраняването на блокиралия пътя самосвал.

В социалните мрежи се появиха и снимки от инцидента.

„Тук вече коментарите ги оставям на вас- Магистрала Тракия на отбивката за Пловдив в посока София“, пише авторът на поста.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

България гори, но в Берковица се изсипа брутална градушка

Буря със силен вятър и градушка премина през Берковица....

Лудост край Бургас! Пиян багерист вилнее на пътя

Около 20.00 ч. тази вечер пред магазин "Меркурий" в...

Ад край Маринка

Пожар е избухнал край бургаското село Маринка, пламъците са...

Екшън с мигранти край Драгоман! Опитаха да прегазят полицай, двама избягаха в гората

Шофьор на автомобил с нелегални мигранти се е опитал...