събота, май 24, 2025

Ранен полицай и зрелищен арест в прохода „Петрохан“

Date:

Сподели новината.

63-годишен мъж, обявен за издирване по сигнал на свой роднина, рани полицай с нож при опит за арест в района на прохода „Петрохан“. Случаят се разигра в хода на специализирана операция на МВР, след като кмет съобщил, че издирваният е забелязан в близко село. Нападателят бе обезвреден след бързи действия на служителите и задържан за 24 часа.

Всичко започнало на 20 май, когато по молба на роднина, за общодържавно издирване бил обявен 63-годишен мъж от село Драговищица, за когото имало данни, че е с психични проблеми, без да е освидетелстван. В тази връзка служители на РУ-Костинброд предприели активни издирвателни действия, съобщиха от ОДМВР-София.

Снимката и имената на мъжа били раздадени на кметовете на селата в района на прохода „Петрохан“, тъй като според придобитите данни той най-вероятно се бил насочил в тази посока. Тази сутрин постъпила информация от кмета на с. Бракьовци, че мъж с подобно описание е забелязан в посока Историческия път.

Незабавно бил изготвен план за провеждане на специализирана полицейска операция и към мястото се насочили началникът на РУ-Костинброд главен инспектор Христо Ангелов, началникът на група „Криминална полиция“ в управлението старши инспектор Кирил Христов и автопатрул на РУ-Годеч.

Не след дълго мъжът бил установен. При опита на служителите да го заговорят, той извадил нож и нанесъл на старши инспектор Христов повърхностна порезна рана над лявото слепоочие, след което започнал да буйства и да се държи агресивно. Задържан е за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Чудовищна градушка удари села край Севлиево

Градушка удари Северна България, наводнения в село Ленково Градушка с...

Трагедия в Банкя: Жена загина при пожар

Жена е загинала при пожар в Банкя, информираха от...

Стряскащо детско насилие в Ямбол

а 17 май около 17:20 часа в парк „Боровец“...

Скандал в наше Разград: 14-годишен бие съученици по нареждане на баща си

Сигнал за грубо нарушение на обществения ред е получен...