четвъртък, април 23, 2026

Ким Чен Ун инспектира завод за танкове в КНДР

Date:

Сподели новината.

Севернокорейският лидер Ким Чен Ун е инспектирал важен завод за танкове и е отбелязал „голям напредък в основната технология на танковете от корейски тип“. Това съобщава „Ройтерс“, като цитира  държавната медия KCNA.

Производството на авангардни танкове и бронирани машини е ключово за модернизирането на армията и постигането на плана на управляващата партия за „втора революция в бронираните сили“, е заявил Ким.

Посещението на Ким идва на фона на по-голям стремеж за модернизиране на конвенционалните въоръжени сили на Северна Корея, в допълнение към ядрените и ракетните ѝ арсенали.

Севернокорейският лидер наскоро присъства на пускането на вода на нов военноморски разрушител и тестове на нови дронове, наред с други оръжия.

Южнокорейски и американски представители подозират, че Северна Корея получава известна техническа и военна помощ от Русия в замяна на изпращането на боеприпаси, ракети и войски за войната в Украйна, но подробности не са потвърдени.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Борисов се нареди сред политическите парии

Няма повече сглобяване на екзотични мнозинства. Няма повече правителства,...

Папата: Бъдещето на човечеството е застрашено от войните

Папа Лъв XIV предупреди, че бъдещето на човечеството е...

Вижте кой пое поста на Сарафов

Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет (ВСС) прие заявлението...

МЗХ подава сигнал за продажба на хижа „Ведра“ на Витоша

    До края на седмицата Министерството на земеделието и храните...