вторник, април 21, 2026

Адът в Бургаско продължава! Айтоски проход спасява трафика, засега

Date:

Сподели новината.

В Бургаска област остава затворен за движение пътят Слънчев бряг-Обзор. На място работи почистваща техника, която изтегля и закъсалите автомобили, съобщиха от Областното пътно управление.

Обходният маршрут е през Айтоския проход. Останалите пътища в областта са проходими при зимни условия. 60 машини почистват пътищата в областта. 16 са автомобилите, които извършват обходи по пътните отсечки от републиканската пътна мрежа.

Заради обилен снеговалеж, който затруднява почистването пътят Слънчев бряг-Обзор остава затворен за движение на автомобили.

Снеговалежите продължават

В момента вали слаб сняг в района на Каблешково, Карнобат, Вълчаново ханче, Ришки проход и Дъскотна, а силен е снеговалежът в района на Айтос и Ловно ханче. Пътищата се обработват с инертни материали срещу заледяване. Температурите в областта са от минус 2 до 5 градуса.

Преминаването на тежкотоварни автомобили над 12 т е забранено в проходите „Пампорово“ и „Превала“.

Обилен е снеговалежът по автомагистрала (АМ) „Струма“ в Кюстендилска област, както и по АМ „Тракия“ в област Пазарджик, допълват от АПИ. Температурите са в интервала от -13°С до +5°С. Пътните настилки в страната са предимно мокри, заснежени, на места заледени, обработени и проходими при зимни условия, пишат още от пътната агенция.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Резултатите по области: Радев доминира освен в една, ПП-ДБ печелят 2 място само в София

Партията на бившия президент Румен Радев - Прогресивна България...

Първи данни на „Маркет линкс“: Ето колко мандата получават Радев, Борисов, Пеевски и ПП-ДБ

„Прогресивна България“ излиза като първа политическа сила според първите...

Радев спечели изборите с голяма преднина пред ГЕРБ

Предсрочните парламентарни избори за 52-ото Народно събрание приключиха точно...

Висока активност в изборния ден

Гласуването на извънредните парламентарни избори върви при засилен интерес. Към...