вторник, ноември 4, 2025

Сакар пламна!Бедствено положение в община Харманли

Date:

Сподели новината.

Заради големия пожар, който избухна днес следобед първоначално в землището на харманлийското село Черепово в Сакар планина, областният управител на Хасково Мехмед Атаман обяви бедствено положение на територията на общините Харманли и Тополовград.

Огнището е възникнало около 13:35 часа. Гори смесена гора, сухи треви и храсти, на място са осем екипа огнеборци, но вятър възпрепятства ограничаването на стихията. Повикан бе и хеликоптер.

 

По-късно от Агенция „Пътна инфраструктура“ информираха, че за движение е затворен участъкът между с. Черепово и пътен възел „Голямата Звезда“, временно се ограничава движението по път II-55 Раднево – Свиленград, път III-809 Любимец – пътен възел „Голямата звезда“ и път II-76 Харманли – Тополовград.

В участъка няма възможност за изграждане на обходен маршрут.

От областната администрация в Хасково посочиха още, че засегнатите площи засега са около 1000 декара.

Пожарът е на два фронта, които са в посока харманлийското село Изворово и село Главан в община Гълъбово. Към пожара пътуват още осем екипа на пожарната, а междувременно и хеликоптерът е на място, както и тежка верижна техника за прокарване на просеки и 30-тонна водоноска.

Няма опасност за населението, увериха от администрацията.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Данък „дивидент“ ще се увеличи от 5 на 10%, обяви Драгомир Стойнев

Данък "дивидент" ще се увеличи от 5% на 10%,...

„Политико“: България търси отлагане на санкциите на Тръмп за „Лукойл“

България проучва възможността да поиска изключение от новите санкции...

Бумът на втечнен газ прекроява световния пазар

Очаквана се рязък  ръст на доставките на втечнен природен...

Отсечката Рудозем – Смолян влезе в графата „златни шосета“

Голяма делегация начело с министъра на благоустройството Иван Иванов...