сряда, март 25, 2026

МОСВ очаква повишаване нивата на реките в страната

Date:

Сподели новината.

Очакват се повишения на речните нива по-голяма част от водните басейни в страната през идните дни. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на околната среда и водите. Причината са обилните валежи, които започнаха през днешния ден и най-вероятно ще продължат и през уикенда.

Значителни ще бъдат повишенията по долните течения западно от р. Вит. В следобедните и вечерните часове на 24 и на 25 ноември, в резултат на валежи от дъжд и сняг, ще има увеличения на речните нива в целия Дунавски басейн. През нощта срещу 25 ноември те ще са осезаеми във водосборите западно от р. Искър.

Голямо количество валежи се очаква да паднат днес и утре вечерта над Черноморския басейн: В резултат на това ще се увеличат нивата на реките южно от Варна.

„По-значителни повишения са възможни във водосборите на реките Средецка, Факийска, Ропотамо, Дяволска и Велека“, обявиха от Министерството.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

АПИ би всякакви рекорди по безочие със скандални договори за милиарди

Виждали сме какви ли не безочия в разпределението на...

Офисът на Кьовеши в България разследва злоупотреби за 1,7 млрд. евро

267 висящи разследвания за злоупотреби, нанесли щети за 1,7 млрд....

България укрепва енергийната си сигурност с 40% азербайджански газ

Стратегическото партньорство с Азербайджан и развитието на Южен газов...

МВнР с предупреждения за българите в Индия, Шри Ланка и Малдивите

Министерството на външните работи отправи препоръки към българските граждани,...