вторник, септември 9, 2025

Издаването на туристически визи става дигитално до 2025 г.

Date:

Сподели новината.

Междуведомствена група с участието на Министерството на туризма (МТ) ще работи за опростяване на процедурите и съкращаване на сроковете за издаване на туристически визи. Предвижда се цялостно дигитализиране на процеса до 2025 г. Това съобщи българският министър на туризма Зарица Динкова на среща с турския министър на културата и туризма Мехмет Ерсой в Лондон. Информация за разговора им беше разпространена от Министерството на туризма.

По думите на Динкова е важно България и Турция да работят заедно за подобряване на транспортната свързаност между двете страни чрез по-ефективното използване на ежедневната експресна влакова връзка между Истанбул и София и с редовни полети по линията София-Истанбул. „Облекчаването на пътуването между двете държави, значително ще повиши броя на турските туристи.“, смята Мехмет Ерсой.

На срещата са обсъдени също практиките на двете страни в областта на професионалното образование и възможните мерки за насочване на повече млади към реализация в сферата на туризма.

Предстои да бъдат обмислени и възможности за сътрудничество в областта на зимния туризъм чрез съвместни проекти за привличане на туристи от съседни държави на Балканския полуостров, а на следващ етап – и от по-далечни пазари.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Прокуратурата във Видин разследва 6 случая на трафик на мигранти, 8 са обвиняеми

Под ръководството на Районна прокуратура – Видин се водят...

Токът за бизнеса поскъпва с над 9 на сто за утре

При средна цена от 198,52 (без ДДС) за мегаватчас...

Трагичен край: Почина Христина – пометената от АТВ в Слънчев бряг майката

Христина, майката на 4-годишния Марти, който беше ударен заедно...