петък, юли 4, 2025

Су-30 прогонил американски дрон в Черно море далеч от границата

Date:

Сподели новината.

Руски самолет Су-30 не е допуснал преминаване на държавната граница и е съпроводил американски дрон MQ-9A Reaper. Това съобщава Националният център за управление на отбраната на Русия (НЦУО), цитиран от ТАСС.

„На 27 август 2023 г. руските средства за контрол на въздушното пространство над акваторията на Черно море засякоха въздушна цел, приближаваща се към държавната граница на Руската федерация. За идентифициране на въздушната цел и недопускане държавната граница на Русия да бъде нарушена във въздуха беше вдигнат изтребител Су-30 на дежурните сили за противовъздушна отбрана“, гласи информацията в ТАСС.

Въздушната цел е индентифицирана като разузнавателен безпилотен летателен апарат MQ-9A Reaper на ВВС на САЩ. НЦУО отбелязва, че когато руският изтребител се е приближил, дронът се е отдалечил от руската държавна граница и тя не е била нарушена.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Лавина от венци на гроба на д-р Миразчийски(снинка)

Стотици близки, приятели и роднини изпратиха д-р Бойко Миразчийски...

Огнен ад! Евакуират хора в Айтос

Горят сухи треви в района на кв. "Странджа" в...

Германска компания разкрива 300 нови работни емста в Русе

Гepмaнcĸaтa ĸoмпaния WІТТЕ Аutоmоtіvе щe oтĸpиe втopoтo paзшиpeниe нa...

Арестуваха кандидат кмет в Съединение! Пребил жена си

Бившият кандидат за кмет на Съединение от БСП Георги...