Сподели новината.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година. Информацията бе оповестена официално, като точната цифра за 2016 година е 214 милиона лева. Голямата разлика в сумите се дължи най-вече на намалените средства, които ще бъдат усвоени по европрограми. През тази година сумата, която общината ще усвои от европейските фондове е около 160 милиона лева. 157 милиона пък са заложени като собствени приходи на общината. За 2016 година обаче корекциите са много сериозни, а общата рамка е с над 100 милиона лева по-малка. От община Бургас все още не са обявили какво ще е съотношението между собствени приходи и парите по европейски програми, но разликата идва най-вече заради по-малкото средства именно по отношение на фондовоте от ЕС. Намалената стойност на бюджета показва голямата зависимост на общината по това перо  и липсата на адекватни мерки за стимулиране на местната икономика, което би повишило приходите в хазната. В същото време от община Бургас обясняват, че имат готовност да усвоят много по-сериозни суми по европейските програми, но на този етип няма възможности за това. В следващите седмици ще започнат обществените обсъждания на проектбодюджета за 2016 година. Факт е обаче, че общината ще разполага с повече от 100 милиона лева по-малко, което ще се отрази на цялата дейност и обслужането на основните разходни  пера, както и на капиталовата програма.

четвъртък, юли 31, 2025

26-годишен към приятелката си: Ще те заколя! Ще ти запаля къщата

Date:

Сподели новината.

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 26-годишен мъж заканил се с убийство на жена.

На 17.08.2023 г. за времето около 16,00 – 17,00 часа в заведение в с. Панчарево, обвиняемият М.П. се заканил с убийство на С.Н. чрез проведен телефонен разговор, в който й казал, че ще я „заколи“. След това за времето от около 17,00 часа до около 19,15 часа в близост до детска градина в с. Лозен, обвиняемият отново се заканил с убийство на жената, като й казал, че ще й запали къщата. Деянието е извършено в условията на домашно насилие.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 144, ал. 3, т. 1, вр. ал. 1 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“ до 6 години.

М.П. е осъждан. Предвид възможността да извърши друго престъпление той е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващ прокурор.
Предстои да бъде внесено искане в съда за разглеждане на дело за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related