сряда, септември 10, 2025

Наглец причини голяма трагедия на пътя Плевен-Ловеч

Date:

Сподели новината.

Двама загинаха при тежка катастрофа на пътя Плевен – Ловеч. Задържан е 30-годишен, който управлявал без книжка автомобил и предизвикал тежкия инцидент.

Катастрофата е станала до село Ралево, на пътя Плевен-Ловеч. Автомобил с германска регистрация навлязъл в насрещното при завой и ударил идващия отсреща мотоциклетист, на 45 години. Мъжът издъхнал на място.

 

Водачът, причинил катастрофата, е без книжка. Два пъти досега му е съставян акт, че шофира без свидетелство. Той и спътникът му също са пострадали при удара. Има данни, че причинилият катастрофата е употребил алкохол, взети са му кръвни проби.

Катастрофата е станала снощи около 22:00 часа в близост до отбивка за село Ралево. Установено е, че водачът на „Мерцедес“, 30-годишен, неправоспособен, е навлязъл в лентата за насрещно движение и е блъснал с предната лява ъглова част движещ се от град Плевен към град Ловеч мотоциклет „Дукати 900 СС“. След удара автомобилът е напуснал пътното платно, вляво по посоката си на движение и се е блъснал в крайпътно дърво.

На място е загинал 44-годишният мотоциклетист. Пострадал е пътник в автомобила – 28-годишен. Той е транспортиран в Спешна помощ – Плевен, където е диагностициран с гръдни и черепни травми, с опасност за живота. Тази сутрин е починал.

Водачът е с охлузни рани, без опасност за живота. Взети са му кръвни проби. Шофьорът на автомобила е задържан до 24 часа по ЗМВР. Образувано е досъдебно производство.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Прокуратурата във Видин разследва 6 случая на трафик на мигранти, 8 са обвиняеми

Под ръководството на Районна прокуратура – Видин се водят...

Токът за бизнеса поскъпва с над 9 на сто за утре

При средна цена от 198,52 (без ДДС) за мегаватчас...

Трагичен край: Почина Христина – пометената от АТВ в Слънчев бряг майката

Христина, майката на 4-годишния Марти, който беше ударен заедно...