четвъртък, май 8, 2025

Заловиха шофьор, изпил две бутилки водка край Шумен

Date:

Сподели новината.

Неправоспособен водач е установен да шофира след употреба на алкохол. Около 23:30 часа снощи за проверка между селата Цани Гинчево и Никола Козлево бил спрян водач на лек автомобил Шкода „Октавия“ с немска регистрация, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Шумен. Зад волана във видимо нетрезво състояние бил 32-годишен мъж от село Цани Гинчево. Той не представил свидетелство за управление, а след справка станало ясно, че е няма книжка.

Мъжът бил във видимо нетрезво състояние. Тестван е с дрегер, като са отчетени 3,93 промила алкохол в издишания въздух. Водачът е дал кръвна проба за анализ. Задържан е за срок до 24 часа в полицейския арест в Каолиново. Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл. 343 Б ал. 1 от НК .

От прокуратурата информират, че по-късно мъжът е привлечен към наказателна отговорност и е задържан за срок до 72 часа. Разследването по случая се води под надзора на Районната прокуратура в Шумен. Обвинението на 32-годишния мъж от село Цани Гинчево е за престъпление по чл. 343б, ал. 2 от НК.

След направената справка за съдимостта на мъжя станало ясно, че той е осъждан два пъти шофоране в пияно състояния, като последния път са отчетени 3,98 промила алкохол.

Работата по случая продължава.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Обявеното от Путин 3-дневно примирие влезе в сила, няма дронове над Украйна

Обявеното от Владимир Путин 3-дневно примирие влезе в сила, съобщава...

Затворник почина в Кремиковци

Лишен от свобода е открит мъртъв в затвора в...

Депутатите улесняват производството от ВЕИ

Депутатите приеха на второ гласуване законопроект за изменение и допълнение на...

Украйна обмисля преминаване от долар към евро

Украйна започва да обмисля отказ от щатския долар, като...