понеделник, декември 22, 2025

Голям срам за двама катаджии в Благоевград

Date:

Сподели новината.

Софийският апелативен съд пусна от ареста обвинените за вземане на подкуп полицаи Ивайло Панков и Александър Истатков. Днес бяха освободени под домашен арест, съобщи БНТ.

 

По данни на съда разследването срещу двамата е в напреднала фаза, събрани са голям обем доказателства, като в същото време те са отстранени от длъжностите, които са заемали в МВР.

 

Според съда двамата имат постоянни адреси, на които ще изтърпяват домашния арест, както и семейства, което изключва възможността да се укрият. Остава обоснованото предположение, че Панков и Истатков са извършили престъплението, в което са обвинени, като те можели да съдействат за обективното разкриване на истината предвид пребиваването им под домашен арест.

 

Припомняме, че двамата пътни полицаи бяха задържани заради подкуп през ноември, когато са били командировани в Благоевградско.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" ще бъде спрян днес. Това...

Тридневна драма в Бургас

Откриха 11-годишно дете в Бургас, обявено за общодържавно издирване, съобщи...

Окончателно: НС прие удължителния бюджет, вдигат заплатите в публичния сектор

С гласуване на второ четене парламентът окончателно одобри удължителния...