понеделник, август 18, 2025

Потоп идва към Кюстендил

Date:

Сподели новината.

През нощта над повечето райони в западната половина от страната облачността ще намалее до незначителна. Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

 

Атмосферното налягане ще се понижава и ще е по-ниско от средното за юни. Предимно облачно ще се задържи над крайните югозападни и източните райони и там на места ще има валежи от дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток.

Утре ще преобладава слънчево време. Около и след обяд отново ще се развива купесто-дъждовна облачност, на много места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи, гръмотевични бури и градушки. На отделни места в Югозападна България количествата ще са значителни. Ще продължи да духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 24° и 29°, в София – около 26°.

За 8 области в страната е в сила жълт код за интензивни валежи, гръмотевични бури и градушки. Предупреждението е в сила за областите София-град, София област, Благоевград, Кюстендил, Перник, Видин, Монтана и Враца.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Трагедия на плажа в Несебър

8-годишно дете е загинало след падане от парашут. Инцидентът...

Смъртта на Димитрина предизвика шок в Първомай

Димитрина Грозева, ли? Тя беше оригинално бижу! Това каза...

Кошмар край Търново! Дефектен камион предизвика огнен ад

Неизправен камион предизвика пожар на три места в района...

Между Чирпан и Стара Загора е безумие! Тапа от 10 километра блокира магистралата

Днес пътуването по магистралите на България се оказа истинско...