събота, декември 27, 2025

Кошмар в Ловеч! Местен завод обгазява отново града

Date:

Сподели новината.

Кметът на Ловеч алармира министри и държавни институции за проблема с изтичащия амоняк в „Мелта-90“ АД. Той настоява да бъдат предприети спешни и ефективни действия от страна на компетентните държавни институции с цел опазване живота и здравето на гражданите.

Във връзка с регистрирал сигнал в общината, относно мирис на амоняк в съседния на „Мелта-90“ АД, гр. Ловеч жилищен квартал е направена проверка за хладилно-амонячната инсталация. В хода на проверката се установи, че съоръженията са с повишена опасност. Всички СПО са спрени от експлоатация.

В тази връзка от общината изразяват опасения, че не е задействан авариен план за действие на „Мелта-90“ АД, гр. Ловеч в случай на инцидент.

Писмото е алармирано до Борислав Сандов, министър на околната среда и водите, Бойко Рашков, министър на вътрешните работи, проф. Асена Сербезова, министър на здравеопазването, Държавна агенция „Национална сигурност“, Григор Къшов, главен директор на главна дирекция „Инспекция за държавен технически надзор“, Виктор Стойчев, областен управител на област Ловеч и до Окръжна прокуратура – Ловеч.

 

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" ще бъде спрян днес. Това...

Тридневна драма в Бургас

Откриха 11-годишно дете в Бургас, обявено за общодържавно издирване, съобщи...

Окончателно: НС прие удължителния бюджет, вдигат заплатите в публичния сектор

С гласуване на второ четене парламентът окончателно одобри удължителния...