събота, юли 5, 2025

Петролът рязко поскъпна! Цари страх от нарушаване на доставките

Date:

Сподели новината.

Петролът рязко поскъпна в азиатската търговия днес, след като санкциите срещу Русия влязоха в сила и инвеститорите започнаха да се опасяват, че те ще доведат до нарушаване на доставките на черно злато и газ, предават световните агенции.

Сортът Брент от Северно море се покачи с 4,67 процента до 102,50 долара, а по време на търговията достигна и ръст от 7 на сто до 105 долара за барел.

Американският лек суров петрол нарасна с 5,28 на сто до 96,43 долара, като в един момент дори беше прехвърлил 98 долара за барел.

Скокът се дължи най-вече на решението определени руски банки да бъдат изключени от системата за глобални разплащания SWIFT, което може да предизвика проблеми с плащанията по петролни и газови договори, посочва анализатори. Макар и санкциите засега да не включват енергийния сектор, те ще се усетят и в него, смятат експерти./ „24 часа“

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Лавина от венци на гроба на д-р Миразчийски(снинка)

Стотици близки, приятели и роднини изпратиха д-р Бойко Миразчийски...

Огнен ад! Евакуират хора в Айтос

Горят сухи треви в района на кв. "Странджа" в...

Германска компания разкрива 300 нови работни емста в Русе

Гepмaнcĸaтa ĸoмпaния WІТТЕ Аutоmоtіvе щe oтĸpиe втopoтo paзшиpeниe нa...

Арестуваха кандидат кмет в Съединение! Пребил жена си

Бившият кандидат за кмет на Съединение от БСП Георги...