вторник, май 6, 2025

Заради войната в Украйна, кризисна ситуация в АЕЦ Козлодуй!

Date:

Сподели новината.

Охраната на четирите стратегически обекта, свързани с националната сигурност на страната, които се намират в област Враца, от вчера е поета изцяло от служители на областната дирекция (ОД) на МВР, съобщи директорът Цветко Нинов на извънредно заседание на Областния съвет за сигурност.

Заседанието бе свикано днес от областния управител на Враца Стефан Красимиров заради започналите военни действия в Украйна. Директорът на ОД на МВР посочи, че от четирите обекта особено внимание е отделено на защитата и охраната на АЕЦ „Козлодуй“.

На площадката на атомната централа се намира и друг обект – Държавното предприятие „Радиоактивни отпадъци“ и изграждащото се национално хранилище за ниско- и среднорадиоактивни отпадъци към него, допълни Цветко Нинов.

Разширен е периметърът на проверка на достъпа в АЕЦ „Козлодуй“, като за изпълнение на тази задача са включени и силите на подразделението на „Гранична полиция“ в Козлодуй, отбеляза Нинов.

Другите стратегически обекти са газохранилището в село Чирен и газоразпределителната станция на топлофикационното дружество във Враца – за тях също са предприети допълнителни мерки за сигурност.

 

ОД на МВР е започнало проверки на охраната на обекти, които могат да бъдат потенциална мишена на терористични атаки, като язовирни стени, складове за взривни материали и други.

Проведени са срещи с частните охранителни фирми и собствениците на магазини за продажба на оръжие и боеприпаси. В цялата област от вчера е засилено полицейското присъствие с целия наличен състав на дирекцията на МВР и хората трябва да са спокойни, каза още Цветко Нинов.

За населението в България, в частност в област Враца, няма никаква опасност, свързана със ситуацията в Украйна, каза областният управител Стефан Красимиров.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

След жестоката смърт край Търново: Нов ужас в Прохода на Републиката

Тир се завъртя на мокрия от дъжда път, скъса...

Pyмъния pязĸo дpъпнa пpeд Бългapия в Индeĸca нa бoгaтcтвoтo нa нaциитe

Бългapия ocтaвa нa нeзaвиднoтo 35-o мяcтo в Индeĸca нa...

Звездата Рами Хамид идва от Флорида за BRAVE 97 в Бургас

Ливанската звезда в полусредна категория Рами Хамид, който се...

Служителите в съдебните институции в Сърбия обявиха пълномащабна стачка

Служителите в съдебните институции в Сърбия обявиха пълномащабна стачка, предаде...