неделя, юли 6, 2025

Огнен кошмар в Петрич

Date:

Сподели новината.

Лек автомобил „Фолксваген“ е горял тази нощ. Колата е собственост на полицая от управлението на МВР в Петрич Атанас Златанов, квартален на селата Първомай, Кулата, Чучулигово, Дрангово, Марикостиново. Районът е известен като меката на дрогата, пише struma.com.

Около полунощ съседи на полицая в село Първомай забелязали горящия автомобил, незабавно е извикана полиция, както и огнеборци, които потушили огъня.

Открити се следи, доказващи че става въпрос за умишлено опожаряване. Мотивите засега са неясни, води се разследване.

Това се случва за първи път в Петричко. Досега не е имало опожарен автомобил на служител на реда. Подобни палежи са патент на Сандански, където през годините горяха много полицейски автомобили, палени от криминалнопроявени лица със засегнати интереси.

Каква е причината за палежа на колата на Златанов, това трябва да установи разследването.

Някои свързват престъплението с поредицата от полицейски акции срещу отглеждането и търговията с канабис, както и с последната акция, озаглавена „Медицински канабис“, но от полицията опровергана категорично подобна връзка.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Лавина от венци на гроба на д-р Миразчийски(снинка)

Стотици близки, приятели и роднини изпратиха д-р Бойко Миразчийски...

Огнен ад! Евакуират хора в Айтос

Горят сухи треви в района на кв. "Странджа" в...

Германска компания разкрива 300 нови работни емста в Русе

Гepмaнcĸaтa ĸoмпaния WІТТЕ Аutоmоtіvе щe oтĸpиe втopoтo paзшиpeниe нa...

Арестуваха кандидат кмет в Съединение! Пребил жена си

Бившият кандидат за кмет на Съединение от БСП Георги...