понеделник, декември 22, 2025

Петрохан бе затрупан със сняг

Date:

Сподели новината.

Проходът „Петрохан” е проходим при зимни условия, въпреки че сняг вали от над 14 часа и е натрупала около 20-сантиметрова снежна покривка. „На терен работят 28 снегопочистващи машини. Пътната мрежа на територията на област Монтана е проходима при зимни условия”.

Това заяви в ефира на „Здравей, България” по Нова телевизия инж. Мария Страхилова от АПИ, Монтана.

Заради очакваното понижаване на температурите и снеговалежи – от Агенция „Пътна инфраструктура“ апелират шофьорите да тръгват на път, подготвени за зимни условия. Да карат внимателно, да спазват дистанция и да не предпримат рискови маневри.

От АПИ уверяват, че областните пътни управления следят метеорологичните прогнози и предприемат обработка на настилките срещу хлъзгавост и заледяване.

Машините на пътноподдържащите фирми пък са в пълна мобилизация за снегопочистване на републиканските пътища.

В 22 области на страната е обявен жълт код за валежи от дъжд и сняг на 10 март, показва справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" ще бъде спрян днес. Това...

Тридневна драма в Бургас

Откриха 11-годишно дете в Бургас, обявено за общодържавно издирване, съобщи...

Окончателно: НС прие удължителния бюджет, вдигат заплатите в публичния сектор

С гласуване на второ четене парламентът окончателно одобри удължителния...