вторник, декември 23, 2025

Увеличават се чартърните полети между Русия и България

Date:

Сподели новината.

Руските туристи у нас през 2016 г. са над 600 хил. души

След двудневни консултации Русия и България подписаха протокол за увеличаване на въздушния трафик между двете страни и либерализация на чартърните полети. Това става ясно от информация във Facebook профила на руското посолство у нас.

По време на срещите „страните обсъдиха състоянието и перспективите за развитие на въздушния транспорт и обмениха мнение по широк спектър от въпроси”, отбелязват от посолството.

Според приетия протокол се предвижда увеличаване на въздушния пътнически трафик между двете страни. Като това е необходимо, за да се обслужва нарастващият туристически поток между Русия и България. По предварителни данни руските туристи у нас през 2016 г. са над 600 хил. души.  

Руската делегация е била водена от директора на департамента на държавната политика в областта на гражданската авиация на министерството на транспорта Светлана Петрова,. От българска страна представител е главният секретар на дирекция Гражданска въздухоплавателна администрация към Министерството на транспорта Михаил Захариев. На преговорите са участвали и представители на водещи авиокомпании, обслужващи полети между двете страни като „Аерофлот“, „Сибир“ и „България Еър“, а също и представители на летище София, Варна, Бургас и на московското „Домодедово“.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Свлачище блокира движението по пътя Асеновград – Смолян

Заради продължителния дъжд в района на трети тунел на...

Китайските компании ускоряват прилагането на изкуствен интелект

Китайските предприятия засилват инвестициите и внедряването на бързо развиващите...

Русия обмисля ответни мерки срещу Фарьорските острови

Русия обмисля ответни мерки срещу Фарьорските острови, след като...