вторник, септември 9, 2025

Анулираха 150 полета до Бургас само за ден

Date:

Сподели новината.

150 полета до Бургас, заявени за юли, са били анулирани само през вчерашния ден. Това съобщи кметът на града Димитър Николов на брифинг днес, съобщават от пресцентъра на общината.

Според местната власт причината е растящият брой на новозаразени с коронавирус.

Един от основните самолетни оператори е отложил с две седмици полетите си, а чартърната програма е изместена за повече от месец по-късно от първоначално предвидената дата 15-16 юни. И тогава обаче нямало гаранция, че полетите ще се случат.

Градоначалникът посочи, че има сериозно анулиране или отлагане на предвидени за юни полети от Полша и Германия – държави, които осигуряват сериозен туристически поток в Бургас и региона.

Всички тези тревожни данни са в резултат на обявяваните национални данни и влияят пряко на туристопотока в Бургас, въпреки че градът ни не е огнище на зараза и успява да се запази като сигурна зона, подчерта Николов.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Трагичен край: Почина Христина – пометената от АТВ в Слънчев бряг майката

Христина, майката на 4-годишния Марти, който беше ударен заедно...

Извънредно: Обявиха бедствено положение в Плевен и Долна Митрополия

По искане на кметовете на общините Плевен и Долна Митрополия областният управител обяви...

Решиха съдбата на жестокия убиец на полицейската съпруга Димитрина от Първомай

Ивелин Цветанов, който е задържан за убийството на съпругата...