четвъртък, май 15, 2025

Бургас има своята голяма прима

Date:

Сподели новината.

„Бургаската школа по художествена гимнастика е на световно ниво. Успехите на Стефани го доказват. Това ни дава самочувствие и гордост. Аз вярвам, че на нея и предстоят още много успехи“, това каза Чанка Коралска, зам. – кмет строителство в Община Бургас, която приветства възпитаничката на спортното училище „Юрий Гагарин“.

Състезателката на „Черноморец“(Бургас) Стефани Кирякова, спечели с националния отбор на България по художествена гимнастика – ансамбли два медала на Световното първенство в Баку. Шампионатът се проведе преди дни. Нашето момиче Стефани Кирякова и съотборничките й заслужиха сребърни отличия в съчетанието с 5 топки. В многобоя взеха бронзов медал.В смесеното съчетание на обръчи и бухалки българките заеха пето място.

„Стефани се представя повече от достойно. Всички я гледахме по телевизията как лъвски се бори. Това е голям успех в състезание с такава голяма конкуренция. Българската школа е добра и го показа за пореден път. Това състезание беше много важно за спечелване на квоти за Олимпиадата. Това е най-голямата ни мечта“,сподели Ани Бошева, председател на СКХГ „Черноморец“. Заедно с нея бяха Мария Калангерова, лична треньорка на състезателката и Васил Стоянов, почетен гражданин на Бургас и почетен президент на клуб „Черноморец“.

Стефани Кирякова пристигна в компанията на своя баща Радослав Киряков, който не скри вълнение и гордост.

„Пътя на художествената гимнастика в Бургас започва от Васил Стоянов през 1954 година, минава през труда на много треньори, състезателки, шампионки и подкрепата на всички, които имат спортни сърца“, допълни още Бошева.

Димитър Костов, директорът на спортното училище „Юрий Гагарин“ поздрави лично Стефани. Той анонсира, че талантливата гимнастичка ще бъде абитуриентка тази година и е пример за всички младежи.

На срещата присъстваха още Янчо Павлов, европейски шампион и световен вицешампион по борба, почетен гражданин на Бургас; Стефан Георгиев президент на КБ „Черноморец“, както и членове на управителния съвет на клубовете по художествена гимнастика.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Огромна трагедия почерни Бургас: бус блъсна и уби дете на година и 8 месеца

Бус на дистрибуторска фирма блъсна и уби момченце на...

Лукс и кокаин: Спипаният в Бургас наркодилър Пехо без ден трудов стаж, но с три къщи и живот на милионер

Задържаният по време на спецакция срещу наркоразпространението в Бургас...

Чернобил започна с мълчание! Радонът в Бургас – също (ВИДЕО)

Чернобил започна с мълчание. И радонът в Бургас -...

Владимир Крумов е новият областен управител на Бургас

С решение на Министерския съвет бяха назначени трима нови...