вторник, май 6, 2025

Видин участва в „Балкански рекорд“

Date:

Сподели новината.

Финалът на инициативата „Балкански рекорд за най-много деца, боядисващи великденски яйца в България“се проведе във Видин. Домакини на проявата преди това бяха София, Копривщица и Пловдив, съобщи Радио „Видин“.

Децата боядисаха над 4 900 яйца в четирите града. Организатор на инициативата е Фондация „Национален тръст за съхранение на културно-историческото наследство в България“. Десетки деца се включиха в боядисването на яйца в Крайдунавския парк на Видин. Направих червено яйце с буквата М. С восък… Потапяме в боята и го оставяме… Днес боядисах и в къщи и тук сега.“

4912 е общият брой на боядисаните яйца, като във Видин са 300, обяви организаторът Ангел Ангелов. „Правим инициативи, които наричаме балкански рекорди. Имаме Балканска книга за рекордите, в която вписваме инициативи, свързани с традицията и историята на България. Това е нещо, което смятаме, че успяваме да увлечем децата в това традицията да стане и забавление, и начин да вникнат малко повече в това защо, кога, как се случват тези неща.“Всяко дете отнесе у дома своето шарено яйце и сертификат за участие в рекорда“, каза още Ангелов пред Радио „Видин“.

 

Автор и снимки: Радио Видин

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Неописуем ужас с труп блокира Хаинбоаз

Катастрофа затруднява преминаването през Прохода на Републиката. Инцидентът е...

Чернобил започна с мълчание! Радонът в Бургас – също (ВИДЕО)

Чернобил започна с мълчание. И радонът в Бургас -...

Зверско меле с жертва край Павел баня! Влак блъсна и влачи кола по релсите

Човек е загинал при инцидент на железопътния прелез на...

Касапница край Монтана

Мъж и две жени са загинали в жестоката катастрофа...