вторник, юли 1, 2025

12 броя кърмаци залови ИАРА край Дунав

Date:

Сподели новината.

Откриха 12 броя лави кърмаци, с близо 750 броя куки за улов на есетрови риби в река Дунав край Свищов, съобщиха от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА).

Кърмаците са намерени след извършена съвместна проверка от служители от „Рибарство и контрол“ – Свищов при сектор Велико Търново и екипи на „Гранични патрулни катери“ към Главна дирекция „Гранична полиция“ са извършили проверка по вода в река Дунав край Свищов.

С патрулна лодка те изследвали район на речен километър 561 и 567.

От ИАРА допълниха, че около островите Персин и Бързина са намерени два броя немаркирани хрилни мрежи, с приблизителна дължина 100 метра, без улов в тях. Всички мрежи са извадени от работно положение и иззети за унищожение. Нарушителите не установени.

От началото на годината ИАРА е установила нарушения на правилата за любителски риболов на и на язовир „Огоста“ край Монтана, а по време на мащабна акция в язовир „Мандра“ край Бургас 362 килограма иззета риба бе дарена на социални домове.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Голям пожар лумна в Бургас – обхвана спортната зала до ст. „Лазур“

Пожарът в спортната зала до стадиона в к-с „Лазур“...

По обед: задържаха шофьор с 3,22 промила

Водач е задържан за срок до 24 ч за...

Скъпи плодове, но много и евтино жито, хлябът няма да поскъпва

Плодовете тази година са скъпи, но житото ще е...